facebook RSS # #

25.07.2014 20:19

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
Nie wybieram się do Brukseli - kolejny raz zapewnił Donald Tusk   •  Bez entuzjazmu, ale głosowałbym za powołaniem komisji do spraw WSI - powiedział premier    •  Zgodnie z przyjętą przez Sejm ustawą cena przestanie być wyłącznym kryterium rozstrzygania przetargów   •  Biuro NZ ds. Uchodźców poinformowało, że do Rosji uciekło 130 tys. a do innych rejonów kraju 100 tys. mieszkańców wschodniej Ukrainy   •  Od poniedziałku świnie w pobliżu wykrycia ogniska ASF na Podlasiu będą utylizowane   •  ZUS poinformował, że 906 729 osób zdecydowało się przekazać część składki do OFE   •  Wojciech Wiewiórowski został ponownie wybrany na stanowisko GIODO   •  Sejm uchwalił ustawę o utworzeniu Polskiej Agencji Kosmicznej   •  W nocnych walkach w Doniecku zginęło 14 ludzi   •  Sejm przyjął sprawozdanie komisji finansów z wykonania budżetu państwa za 2013 r. oraz udzielił rządowi absolutorium   •  
 
2013-03-21 14:20       SZKOLENIA
  A A A

SPRAWDŹ CO WIESZ. Dwanaście testów na temat gospodarki odpadami

SPRAWDŹ CO WIESZ. Dwanaście testów na temat gospodarki odpadami
W poniedziałek 25 marca, w ramach szkoleń e-learningowych „Gmina dla Recyklingu” startuje marcowa sesja testów online poświęconych gospodarce odpadami komunalnymi w nowym, gminnym systemie.

W testach, których będzie12, można sprawdzić swoją wiedzę nt. wymogów i uregulowań prawnych gospodarowania odpadami w gminach.

Testy dostępne będą w ramach nieodpłatnych szkoleń internetowych dla samorządowców pt. „Gmina dla Recyklingu” do końca marca:
1. Aktualne regulacje prawne i proceduralne w dziedzinie gospodarki odpadami
2. Zadana i kompetencje gmin w gospodarowaniu odpadami
3. Finansowanie systemu selektywnej zbiórki i utylizacji odpadów komunalnych z odzyskiem surowców wtórnych
4. Efektywne metody i dobre przykłady organizacji systemów selektywnej zbiórki odpadów
5. Metody prowadzenia skutecznej edukacji ekologicznej mieszkańców w obszarze segregacji odpadów u źródła
6. Monitorowanie i ewaluacja działania systemu selektywnej gospodarki odpadami
7. Budowa, rozbudowa i logistyka infrastruktury selektywnej gospodarki odpadami
8. Monitorowanie i ewaluacja działania systemu selektywnej gospodarki odpadami
9. Organizacja zbiórki odpadów organicznych i postępowania z bioodpadami w gminach
10. Metody termicznego przekształcania odpadów
11. Zamówienia publiczne w gospodarce odpadami w świetle nowych uregulowań prawnych
12. Przedsiębiorczość i ekonomia społeczna w zwiększaniu skuteczności selektywnej zbiórki odpadów komunalnych

Test do każdego wykładu składa się z dziesięciu pytań, do których przypisanych jest pięć odpowiedzi do wyboru, z których należy zaznaczyć jedną właściwą. Każde pytanie punktowane jest po trzy punkty, a do zaliczenia testu wymagane jest otrzymanie min. 24 punktów.

Przejście do kolejnego testu możliwe jest o zaliczeniu uprzedniego. W przypadku niezaliczenia testu, podejście poprawkowe możliwe będzie w kolejnej sesji testowej, które organizowane są co miesiąc, do czerwca br.

Szczegółowe informacje nt. zasad szkoleń i testów znajdują się w regulaminie serwisu dostępnym na dole strony www.odpady.ews21.pl

Wyjaśnieniu wszelkich pytań i wątpliwości służy opcja „Pytania i odpowiedzi” dostępna dla każdego modułu tematycznego na platformie szkoleniowej dla zarejestrowanych użytkowników e-szkoleń. Odpowiedzi udziela zespół ekspertów gospodarki odpadami, a w bazie znajduje się już ponad 360 odpowiedzi.

Równolegle do organizowanych szkoleń prowadzony jest również w ramach projektu „Gminny Lider Recyklingu’ Konkurs dla gmin poświęcony promocji dobrych praktyk selektywnej zbiórki i zagospodarowania odpadów komunalnych. Wszystkie samorządy gminne, mogące pochwalić się dokonaniami w tym zakresie, zapraszamy do zgłaszania opisów dobrych praktyk do Konkursu.

Zgłoszenia opisów dobrych praktyk przyjmowane są do końca maja br. Szczegóły i regulamin Konkursu dostępne są na stronie www.odpadywgminie.pl

Zapraszamy!
Fundacja Promocji Gmin Polskich

  Działania w ramach projektu „Gminny Lider Recyklingu. Kampania Edukacyjno-promocyjna z wykorzystaniem platformy e-learningowej w zakresie kluczowej roli gmin w selektywnej gospodarce odpadami komunalnymi” są dofinansowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

newsletter

TAGI

PARTNERZY
Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji  Ministerstwo Edukacji NarodowejZwiązek Gmin Wiejskich  Związek Miast Polskich  Związek Powiatów Polskich

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Tel.: (22) 509 22 25
Faks: (22) 509 22 72
pap@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .