facebook RSS # #

20.08.2014 20:30

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
Produkcja przemysłowa w lipcu wzrosła w relacji rok do roku o 2,3 proc.    •  W pierwszym półroczu straty górnictwa węgla kamiennego wyniosły 772 mln zł   •  Według danych ONZ, w konflikcie na Ukrainie straciło życie ponad 2100 osób. 188 tys. ludzi uciekło do Rosji    •  Białoruś zniosła zakaz importu bydła z państw Unii, w tym z Polski    •  Kijów nie potwierdził informacji, że do Ługańska przedarło się z Rosji 1200 bojowników i 150 pojazdów wojskowych    •  Z braku dowodów prokuratura umorzyła postępowanie wobec polonijnego biznesmena Edwarda M. podejrzanego o podżeganie do zabójstwa byłego szefa policji Marka Papały    •  111-latek z Japonii został uznany przez autorów księgi rekordów Guinnessa za najstarszego mężczyznę na świecie    •  Niemiecki minister ds. gospodarczych oskarżył Katar o finansowanie dżihadystów w Iraku    •  Do 36 wzrosła liczba śmiertelnych ofiar ziemnych lawin na przedmieściach Hiroszimy   •  Izrael uznał dalsze rozmowy w Kairze za niemożliwe oskarżając Palestyńczyków o zerwanie rozejmu    •  
 
2013-03-21 14:20       SZKOLENIA
  A A A

SPRAWDŹ CO WIESZ. Dwanaście testów na temat gospodarki odpadami

SPRAWDŹ CO WIESZ. Dwanaście testów na temat gospodarki odpadami
W poniedziałek 25 marca, w ramach szkoleń e-learningowych „Gmina dla Recyklingu” startuje marcowa sesja testów online poświęconych gospodarce odpadami komunalnymi w nowym, gminnym systemie.

W testach, których będzie12, można sprawdzić swoją wiedzę nt. wymogów i uregulowań prawnych gospodarowania odpadami w gminach.

Testy dostępne będą w ramach nieodpłatnych szkoleń internetowych dla samorządowców pt. „Gmina dla Recyklingu” do końca marca:
1. Aktualne regulacje prawne i proceduralne w dziedzinie gospodarki odpadami
2. Zadana i kompetencje gmin w gospodarowaniu odpadami
3. Finansowanie systemu selektywnej zbiórki i utylizacji odpadów komunalnych z odzyskiem surowców wtórnych
4. Efektywne metody i dobre przykłady organizacji systemów selektywnej zbiórki odpadów
5. Metody prowadzenia skutecznej edukacji ekologicznej mieszkańców w obszarze segregacji odpadów u źródła
6. Monitorowanie i ewaluacja działania systemu selektywnej gospodarki odpadami
7. Budowa, rozbudowa i logistyka infrastruktury selektywnej gospodarki odpadami
8. Monitorowanie i ewaluacja działania systemu selektywnej gospodarki odpadami
9. Organizacja zbiórki odpadów organicznych i postępowania z bioodpadami w gminach
10. Metody termicznego przekształcania odpadów
11. Zamówienia publiczne w gospodarce odpadami w świetle nowych uregulowań prawnych
12. Przedsiębiorczość i ekonomia społeczna w zwiększaniu skuteczności selektywnej zbiórki odpadów komunalnych

Test do każdego wykładu składa się z dziesięciu pytań, do których przypisanych jest pięć odpowiedzi do wyboru, z których należy zaznaczyć jedną właściwą. Każde pytanie punktowane jest po trzy punkty, a do zaliczenia testu wymagane jest otrzymanie min. 24 punktów.

Przejście do kolejnego testu możliwe jest o zaliczeniu uprzedniego. W przypadku niezaliczenia testu, podejście poprawkowe możliwe będzie w kolejnej sesji testowej, które organizowane są co miesiąc, do czerwca br.

Szczegółowe informacje nt. zasad szkoleń i testów znajdują się w regulaminie serwisu dostępnym na dole strony www.odpady.ews21.pl

Wyjaśnieniu wszelkich pytań i wątpliwości służy opcja „Pytania i odpowiedzi” dostępna dla każdego modułu tematycznego na platformie szkoleniowej dla zarejestrowanych użytkowników e-szkoleń. Odpowiedzi udziela zespół ekspertów gospodarki odpadami, a w bazie znajduje się już ponad 360 odpowiedzi.

Równolegle do organizowanych szkoleń prowadzony jest również w ramach projektu „Gminny Lider Recyklingu’ Konkurs dla gmin poświęcony promocji dobrych praktyk selektywnej zbiórki i zagospodarowania odpadów komunalnych. Wszystkie samorządy gminne, mogące pochwalić się dokonaniami w tym zakresie, zapraszamy do zgłaszania opisów dobrych praktyk do Konkursu.

Zgłoszenia opisów dobrych praktyk przyjmowane są do końca maja br. Szczegóły i regulamin Konkursu dostępne są na stronie www.odpadywgminie.pl

Zapraszamy!
Fundacja Promocji Gmin Polskich

  Działania w ramach projektu „Gminny Lider Recyklingu. Kampania Edukacyjno-promocyjna z wykorzystaniem platformy e-learningowej w zakresie kluczowej roli gmin w selektywnej gospodarce odpadami komunalnymi” są dofinansowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

newsletter

TAGI

PARTNERZY
Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji  Ministerstwo Edukacji NarodowejZwiązek Gmin Wiejskich  Związek Miast Polskich  Związek Powiatów Polskich

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Tel.: (22) 509 22 25
Faks: (22) 509 22 72
pap@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .