facebook RSS # #

25.07.2014 18:00

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
Nie wybieram się do Brukseli - kolejny raz zapewnił Donald Tusk   •  Bez entuzjazmu, ale głosowałbym za powołaniem komisji do spraw WSI - powiedział premier    •  Zgodnie z przyjętą przez Sejm ustawą cena przestanie być wyłącznym kryterium rozstrzygania przetargów   •  Biuro NZ ds. Uchodźców poinformowało, że do Rosji uciekło 130 tys. a do innych rejonów kraju 100 tys. mieszkańców wschodniej Ukrainy   •  Od poniedziałku świnie w pobliżu wykrycia ogniska ASF na Podlasiu będą utylizowane   •  ZUS poinformował, że 906 729 osób zdecydowało się przekazać część składki do OFE   •  Wojciech Wiewiórowski został ponownie wybrany na stanowisko GIODO   •  Sejm uchwalił ustawę o utworzeniu Polskiej Agencji Kosmicznej   •  W nocnych walkach w Doniecku zginęło 14 ludzi   •  Sejm przyjął sprawozdanie komisji finansów z wykonania budżetu państwa za 2013 r. oraz udzielił rządowi absolutorium   •  
 
2013-01-16 14:44       aktualizacja: 2013-01-16 14:46       WIADOMOŚCI
  A A A

Sulęcin: Spotkania Grup Kolędniczych i Jasełkowych

Sulęcin: Spotkania Grup Kolędniczych i Jasełkowych
Fot. UM Sulęcin

Po raz XXIII na deskach sulęcińskiej sceny gościliśmy artystów z terenu całego województwa, którzy zakwalifikowali się do Finału Wojewódzkiego Spotkań Grup Kolędniczych i Jasełkowych.

Spotkania te to okazja do obejrzenia wielu ciekawych widowisk bożonarodzeniowych oraz spektakli jasełkowych opatrzonych podkładami muzycznymi w postaci kolęd i pastorałek w wykonaniu artystów w różnych przedziałach wiekowych. Spośród wielu grup z całego województwa wyłoniono 13 najlepszych, które zaprezentowały spektakle jasełkowe podczas spotkania finałowego. W Finale Wojewódzkim, który odbył się w Sulęcińskim Ośrodku Kultury 11 stycznia 2013 r. na scenie gościli artyści ze szkół podstawowych lub gimnazjów z  Sulęcina, Bogdańca, Łagowa, Bobrówka, Czarnownic, Trzciela, Wicina, Żar, Witoszyna, Drzonkowa, Wschowy oraz z Miejskiego Domu Kultury w Rzepinie, Ośrodka Kultury i Sportu w Nowym Miasteczku i Młodzieżowego Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza" w Zielonej Górze.

Wszystkim spektaklom przyglądała się Rada Artystyczna w składzie: Kazimierz Rodak - instruktor teatralny, s. Maria Piątak z Wydziału Nauki Katolickiej Kurii Biskupiej Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej, Barbara Bednarek z Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp., Leszek Bończuk z Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. oraz Bartłomiej Skrzypczak z Sulęcińskiego Ośrodka Kultury. Rada Artystyczna z zadowoleniem podkreślała wysoki poziom artystyczny grup kolędniczych i jasełkowych - uczestników XXIII edycji Spotkań.

Po przesłuchaniu 13 zespołów i długich obradach Rada Artystyczna przyznała tytuły i nagrody laureatom oraz wyróżnienia. Wyniki podczas Finału Wojewódzkiego Spotkań Grup Kolędniczych i Jasełkowych ogłosił Tomasz Siemiński Dyrektor Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze, który życzył wszystkim wykonawcom oraz ich nauczycielom radości tworzenia i wielu interesujących prezentacji scenicznych na Ziemi Lubuskiej. Ponadto podziękował gospodarzom Przeglądu - Sulęcińskiemu Ośrodkowi Kultury oraz Burmistrzowi Sulęcina za okazane wsparcie i zorganizowanie kolejnego Wojewódzkiego Finału w Sulęcinie. Ponadto głos zabrał inicjator I Spotkań Grup Kolędniczych i Jasełkowych w Województwie Lubuskim pan Kazimierz Rodak, który skierował na ręce nauczycieli i małych artystów wyrazy uznania za konsekwentną realizację własnych pomysłów, przygotowanie wokalne oraz opracowanie plastyczne przedstawień.

Laureatami XXIII Spotkań Grup Kolędniczych i Jasełkowych zostały: Teatr Małe Conieco z Publicznego Gimnazjum w Czarnowicach oraz Grupa Teatralna z Zespołu Edukacyjnego w Trzcielu, które otrzymały nagrody finansowe Dyrektora Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze; Sowizdrzałki z Publicznej Szkoły Podstawowej w Drzonkowie, które otrzymały nagrodę ufundowaną przez Starostę Powiatu Sulęcińskiego; Mali Kolędnicy z Szkoły Podstawowej w Wicinie, którzy odebrali nagrodę z rąk Burmistrza Sulęcina Michała Deptucha - fundatora nagrody; Bajubaj z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bobrówku, którzy odebrali nagrodę z rąk Leona Szczepańskiego Przewodniczącego Rady Miejskiej w Sulęcinie - fundatora nagrody; Zespół Jasełkowy z Szkoły Podstawowej w Sulęcinie, który otrzymał nagrodę Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. oraz zespół Szkrab z Młodzieżowego Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza" w Zielonej Górze, który otrzymał nagrodę ufundowaną przez Dyrektora Sulęcińskiego Ośrodka Kultury.

Pozostałym zespołom Rada Artystyczna przyznała wyróżnienia oraz nagrody książkowe ufundowane m.in. przez ks. Biskupa Diecezjalnego dr Stefana Regmunta. Ponadto wszystkie grupy otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Na zakończenie uroczystości Burmistrz Sulęcina - Michał Deptuch zaprosił wszystkich uczestników na XXIV Spotkania Grup Kolędniczych i Jasełkowych - Finał Wojewódzki, które odbędą się w przyszłym roku.

M.Sz.


Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

newsletter

TAGI

PARTNERZY
Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji  Ministerstwo Edukacji NarodowejZwiązek Gmin Wiejskich  Związek Miast Polskich  Związek Powiatów Polskich

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Tel.: (22) 509 22 25
Faks: (22) 509 22 72
pap@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .